Віртуальний музей Києво-Могилянської академії

Віртуальний музей

Укр / Eng

Про проект

Мета проекту

Метою проекту «Віртуальний музей Києво-Могилянської академії» є цифрова реконструкція історико-культурного надбання Києво-Могилянської академії протягом її понад 400-літньої історії (Київська Братська школаКиєво-Могилянська академіяКиївська духовна академіяНаціональний університет «Києво-Могилянська академія») та популяризація і поширення знання про історичне минуле і сьогодення найстаршого навчального закладу України засобами онлайн простору.

На всіх етапах існування Києво-Могилянська академія була і є провідною науково-освітньою інституцією України, засновники, творці та вихованці якої посідали ключові позиції у всіх сферах суспільно-політичного, церковно-релігійного, наукового, культурного, освітнього та громадського життя України, а також в країнах Східної Європи, Закавказзя, Близького Сходу.

Внаслідок ліквідації Академії радянською владою її історична територія та історико-культурна спадщина зазнали занедбання та руйнування. Рідкісні та цінні книжкові, архівні, археологічні, історичні, мистецькі та меморіальні колекції Академії були розформовані та передані до різних закладів Києва, де частково зберігаються до сьогодні. Крім того, значний масив історичних джерел, архівних документів, рукописів, друкованих видань, мистецьких об’єктів, що відображають літопис Академії та діяльність могилянців, зберігаються також у багатьох бібліотеках, архівах та музеях Росії, Польщі, Німеччини, Швеції, Туреччини.

З 1992 року, часу відродження Києво-Могилянської академії, її наукова бібліотека, Музей НаУКМА, науково-дослідницький центр «Спадщина КМА» збирають, систематизують, вивчають та популяризують історико-культурну спадщину Академії та її сьогодення. Дослідниками опублікована низка енциклопедичних, монографічних та джерельних видань з історії Києво-Могилянської академії. Історичні матеріали та артефакти Академії представлені не лише в експозиції та на виставках Музею НаУКМА, але й в оцифрованому форматі – в електронній бібліотеці НаУКМА та у Світовій Цифровій Бібліотеці.

Завдання проекту — представити оцифровані матеріали з історії Києво-Могилянської академії, які зберігаються не лише у фондах наукової бібліотеки та музею НаУКМА, але також в інших  бібліотеках, музеях та архівах світу.