Віртуальний музей Києво-Могилянської академії

Віртуальний музей

Укр / Eng

Національний Університет «Києво-Могилянська академія»

1991

Національний університет «Києво-Могилянська академія» вищий навчальний заклад, який є спадкоємцем Києво-Могилянської академії, відродженої на своїй історичній території. Початок відновлення діяльності покладений розпорядженням Голови Верховної ради України від 19 вересня 1991 року. Офіційне відкриття та посвята перших вступників у студенти відбулися 24 серпня 1992 року. Головним ініціатором відродження академії був В’ячеслав Брюховецький, який разом з науковцями, викладачами та інтелектуалами розробили концепцію академії як інноваційного дослідницького університету, а також напрями підготовки спеціалістів, структуру навчальної і наукової діяльності. Серед організаторів діяльності відродженої академії були, зокрема, Сергій Іванюк, Олексій Гарань, Наталя Шумкова, Валерій Маньківський та ін.

У 1994 році Університет отримав статус національного та ліцензований за найвищим 4-м рівнем акредитації. В Університеті функціонують 6 факультетів, понад 30 науково-дослідних центрів і лабораторій, Києво-Могилянська бізнес-школа, та перша в Україні Докторська школа імені родини Юхименків.

Університет є ініціатором переважної більшості освітніх реформ, які пройшли в Україні. В НаУКМА вперше впроваджено трирівневу систему навчання бакалавр-магістр-доктор, 100-бальну кредитно-рейтингову систему оцінювання знань, незалежну систему вступного тестування, а також з 1995 року — власний університетський диплом, з 2008 року – докторські програми західноєвропейського зразка. НаУКМА співпрацює з 120 університетами 35 країн світу. Понад 20% студентів беруть участь у міжнародних проектах, в тому числі навчаючись за кордоном.

НаУКМА розміщується в 10 будівлях, має Наукову бібліотеку, Культурно-мистецький центр, кілька видавництв. На території Університету знаходяться 11 історико-культурних пам’яток, збереженням та реставрацією яких НаУКМА від часу відродження опікується самостійно і систематично.

Гаслом Університету є Tempus fugit, Academia sempiterna – Час плинний, Академія вічна.

Сайт НаУКМА