Петро Голод

Петро Голод (17.11.1946, м. Ходорів Львівської обл. – 3.01.2014, Київ) – вчений, фізик-теоретик, доктор фізико-математичних наук, лавреат Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач та професор кафедри фізико-математичних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Навчався на фізичному факультеті у Київському державному університеті ім. Т. Г. Шевченка. Після навчання в аспірантурі Інституту теоретичної фізики Академії наук УРСР захистив кандидатську та докторську дисертації та працював науковим співробітником.

У 2000-2014 роках – завідувач та професор кафедри фізико-математичних наук НаУКМА. Нагороджено «Медаллю Святого Петра Могили» – найвищої нагороди НаУКМА. Автор низки індивідуальних монографій, науковий статей у фахових виданнях та підручників для студентів в царині нелінійних рівнянь теорії поля, фізики конденсованих систем, теорії симетрій і зображення групи.