Іван Андрієвський

Андрієвський Іван Самійлович (1759, село Дроздівка Дівицької сотні Ніжинського полку, тепер Куликівського р-ну Чернігівської обл. – 17.10.1809, м. Москва) – доктор медицини, професор ветеринарії та фізіології. Син священика. У 1770-ті роки навчався в Києво-Могилянській академії. У 1786-1789 роках навчався на медичному факультеті  Московського університету на медичний  факультеті.  Працював в анатомічному театрі університету , потім прозектором і ад’юнктом  на кафедрі анатомії. У 1803 році  захистив дисертацію на тему «Dissertatio inauguralis medica sistens observationes anatomi-cas, susceptionem intestinorum vermicosam illustrantes» («Інавгураційна медична дисертація, що містить анатомічні спостереження стосовно зараження кишечника червами») і одержав ступінь доктора медицини. У 1805 році обраний екстраординарним професором медичного  факультету, у 1807 році – надзвичайним професором кафедри ветеринарії Московського університету. Автор низки праць з ветеринарії, а також перекладів книг з німецької французької і польської мов на російську та латинську мови, в тому числі творів  релігійно-етичного змісту.

Автор  праць: Новый полный методический лечебник конской, скотской и других домашних животных, как то: овец, коз, свиней, собак, кошек и домашних птиц.., т. 1-3 [М ], 1793; 1807; Наставление, или изображение правил, собственно принадлежащих к сбережению конского здоровья [ч. 1-4]. М., 1795; Краткое начертание анатомии домашних животных. М., 1804; Начальные основания медицины, ветеринарии или скотолечения. М., 1805.

Джерело: Києво-Могилянська академія в іменах, XVII-XVIII ст. : енциклопедичне видання. – Київ : КМ Академія, 2001.