Віртуальний музей Києво-Могилянської академії

Віртуальний музей

Укр / Eng

Микола Флоринський

Флоринський Микола Іванович (1826-1900) – протоієрей, випускник Київської духовної академії, педагог, богослов, історик, проповідник, мемуарист. Народився у губернському м. Владимирі в сім’ї священика. Після закінчення Владимирської духовної семінарії навчався у Київській духовній академії у 1845-1849 роках, де здобув ступінь магістра богослов’я. З 1849 року був призначений помічником ректора і професором богословських наук В’ятської духовної семінарії, згодом – Владимирської духовної семінарії. З 1858 року поєднував педагогічну діяльність у семінарії з пастирським служінням і призначений священиком Свято-Успенського Княгиніного жіночого монастиря у м. Владимирі.

У вересні 1867 року переїхав до Києва. Служив настоятелем Свято-Миколаївської церкви при Київській 1-й чоловічій гімназії, де згодом обіймав також посаду законовчителя. За сумісництвом викладав Закон Божий у київських гімназіях, народному училищі, школі.

Закінчивши в 1875 році викладацьку діяльність у зв’язку із досягненням педагогічного пенсійного стажу, обіймав посади настоятеля Києво-Подільського Успенського собору (церква Успіння Богородиці Пирогощі), протоієрея Києво-софійського кафедрального собору, помічника настоятеля і 2-го священика Києво-Стрітенської церкви.

Заслужив авторитет мудрого духовного наставника, ревного молитовника і проповідника. Помер у Києві, похований на Щекавицькому кладовищі (знищене у 1950-х роках). Флоринський – відомий церковний оратор, богослов, публіцист і мемуарист. Його «слова», «повчання», промови, розвідки і спогади публікувались у журналах «Владимирские епархиальные ведомости», «Владимирские губернские ведомости», «Душеполезное чтение», «Киевские епархиальные ведомости», «Воскресное чтение», «Вера и Разум», «Труды Киевской духовной академии» та ін. Залишив низку цінних спогадів, присвячених видатним професорам і вихованцям Київської духовної академії.

Джерело: Київська духовна академія (1819—1924) в іменах: енциклопедія: в 2 т. / упоряд. і наук. ред. М. Л. Ткачук; відп. ред. В. С. Брюховецький. — Т. 2. — К.: Видавничий дім «КМ-Академія», 2015.