Володимир Панченко

Володимир Панченко (2.09.1954, с. Демидівка Любашівського р-ну Одеської обл. – 14.10.2019, Київ) – літературознавець, критик, письменник, член Спілки письменників України, член Українського ПЕН, громадський діяч, народний депутат Верховної Ради України I скликання, учасник Ініціативної групи «Першого грудня», засновник та шеф-редактор видання «ЛітАкцент», заслужений діяч науки і техніки України, доктор філологічних наук, професор кафедри літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Навчався на філологічному факультеті в Одеському державному університеті ім. І. І. Мечникова, де після завершення аспірантури у 1979 році захистив кандидатську дисертацію та працював на посаді доцента. У 1984 році переїхав до Кіровограда (нині: Кропивницький), де викладав у державному педагогічному інституті та активно займався громадсько-політичною діяльністю. У 1998 році у Київському університеті імені Тараса Шевченка захистив докторську дисертацію, присвячену Володимиру Винниченку.

У 2001-2014 роках працював професором кафедри літературознавства, у 2002–2007 роках обіймав посаду віце-президента з навчальної роботи НаУКМА. Автор понад 300 літературознавчих, критичних праць, художніх творів, підручників, оглядів, рецензій, інтерв’ю, публікацій у періодиці, сценаріїв документальних фільмів, науковий редактор та упорядник низки наукових та белетристичних збірників.

В науковій бібліотеці НаУКМА зберігається особиста бібліотека Володимира Панченка.

Джерело:
Володимир Євгенович Панченко: біобібліографічний нарис . — Нац. ун-т “Києво-Могилян. акад.”, Наук. б-ка. – Київ : НаУКМА, 2014. – 113 с.