Микола Чмихов

Микола Чмихов (26.09.1953, м. Слов’янськ Донецької обл. – 26.04.1994, Київ) – археолог, культуролог, доктор історичних наук, професор, засновник кафедри археології та культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія, один із фундаторів новітнього напрямку у вітчизняній науці – астроархеології.

Навчався на історичному факультеті Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, де у 1982 році захистив кандидатську дисертацію, у 1992 році – докторську дисертацію.

Микола Чмихов – один з перших засновників навчального процесу у відродженій Києво-Могилянській академії, де у 1992 році створив кафедру археології та культурології, яку очолював до раптової смерті у 1994 році. Автор понад 100 наукових праць, в яких відстоював необхідність новаційних методів і трактувань у дослідженні давніх культур та застосування синтезу соціально-історичних та природничих наук в осмисленні стародавньої історії людства, активний поборник досліджень у галузі астроархеології.

Джерело:

Микола Чмихов : збірник на пошану пам’яті. – Київ : KM Academia, 2000. – 52 с.