Андрій Мелешевич

Мелешевич Андрій Анатолійович (24. 10. 1962 — 23. 04. 2021) – вчений-правник, президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2014-2019), заслужений юрист України.

У 1984 році закінчив юридичний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. У 1984-1989 роках займав посади помічника прокурора та прокурора у Києві. У 1989-1991 роках – асистент кафедри кримінального права на юридичному факультеті Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. У 1992 році отримав ступінь магістра Школи громадянства та суспільних справ ім. Д. Масквелла Університету в Сіракузах, США. У 1998 році отримав наукову ступінь доктора філософії (PhD) Університету в Сіракузах, США. У 1998-2005 роках – доцент Департаменту політичних наук Allegheny College, США, у 2002-2005 роках – завідувач Департаменту міжнародних студій Allegheny College, США.

У 2005-2014 роках призначено деканом факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія». З 2005 року – професор кафедри державно-правових наук факультету. З 2011 року – професор Центру якості з Європейських студій ім. Жана Моне (Європейська Комісія) в НаУКМА. У 2014 році Академічної конференції Києво-Могилянської академії обраний президентом НаУКМА.

Гостьовий дослідник Стенфордського університету, США (2010), Гейдельберзького університету Рупрехта-Карла та Інституту порівняльного публічного права і міжнародного права Товариства імені Макса Планка, Німеччина (2013), гостьовий професор Департаменту політичних наук Школи громадянства та суспільних справ ім. Д. Максвелла Сіракузького університету, США (2008).

Наукові інтереси: конституційні суди та конституційний контроль у порівняльній перспективі, порівняльні політичні інститути, міжнародний захист прав людини, політичні наслідки конституційного законодавства, виборче право, політичні партії та вибори, перехід до демократії та демократична консолідація, суди та правоохоронні органи в країнах перехідного періоду.

Автор книги «Party systems in post-Soviet countries: a comparative study of political institutionalization in the Baltic States, Russia and Ukraine» (New York: Palgrave, 2007. — 262 p. ) та низки досліджень в українських і зарубіжних фахових наукових часописах і збірниках.

У Науковій бібліотеці НаУКМА зберігається його особиста бібліотечна колекція.