Сава Могильов’янин

Андрейович Сава (Могильов’янин) (роки життя невідомі) – викладач. Один із небагатьох відомих учителів Київської братської школи, що «були людьми світськими, шляхетними, гідними свого звання», як писав про них в «Автобіографічній записці» один із учнів Київської братської школи Іван Євлевич. Те, що Іван Євлевич називав Андрейовича Могильов’янином, а також зв’язки Сави Андрейовича із родиною Євлевичів вказують на його походження з міста Могильов (тепер Республіка Білорусь). Найвірогідніше викладав латинську мову у середньому  граматичному класі школи. У зв’язку з епідемією чуми, що лютувала в Києві із серпня 1630 року, заняття в школі припинилися. Ректор Xома Євлевич разом із частиною учнів і вчителів, серед яких, ймовірно, був і Сава Андрейович, виїхали до маєтку Київського Михайлівського Золотоверхого монастиря – села Юр’ївка поблизу Києва на запрошення колишнього ректора Київської  братської школи, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси Іова Борецького.  У січні 1631 року Братська школа відновила свою діяльність. Влітку 1632 року після злиття Київської братської й лаврської шкіл та приходу з Петром Могилою до об’єднаної школи (Колегіуму) нових учителів, ректор Xома Євлевич, його небіж Іван Євлевич, а разом з ними й Сава Андрейович, виїхали до Могильова.

Джерело: Києво-Могилянська академія в іменах, XVII-XVIII ст. : енциклопедичне видання. – Київ: КМ Академія, 2001.